Jak mnozí víme, při tradičním porodu se pupeční šňůra přeruší bezprostředně po příchodu dítěte na svět. Obvykle tento postup provádí lékař. Někdy se stává, že nůžky odevzdají otci dítěte nebo jinému členu rodiny. Avšak v případě Vanessy Fischerové bylo všechno úplně jinak.

Před přípravou na porod svého druhého syna se žena rozhodla ve prospěch nového lotosového porodu. Zastánci této metody se pokoušejí co nejméně zasahovat do přirozeného procesu porodu dítěte. Právě pupeční šňůře a placentě se během přirozeného porodu věnuje velmi zvláštní pozornost!

Musím říci, že Vanessa a Nick už mají jednoho syna. První dítě se narodilo prostřednictvím klasického porodu. Avšak žena neměla rád pobyt v nemocnici. Vanessa byla pevně přesvědčena, že lotosový porod bude přesně to, co potřebuje. Její příbuzní však byly o jejím rozhodnutí velmi skeptičtí.

Pokračování na další straně

xx_xx

Malý Ashton se narodí do vody, jak to při přirozeném porodu obvykle bývá. Vanessa a Nick byli šťastní, že se jim narodil silný a zdravý synek. Avšak fotografie, které se rozhodly sdílet se svými příbuznými, vyvolaly v rodině řadu otázek.

Důvodem byl fakt, že při lotosovém porodu se pupeční šňůra nepřestřihnou. Přívrženci této metody čekají, dokud se placenta neoddělí od těla novorozence přirozeným způsobem. Vanessa udělala totéž a první týden života spal její syn klidným spánkem bok po boku se speciálním sáčkem.

Názory příbuzných na rozhodnutí mladé matky byly rozdílné. Sestřenice ji podpořila a dokonce jí nabídla i zmíněné pytlík na uchování placenty.

Jiní byli přesvědčeni, že nechat vedle dítěte placentu, pokrytou mořskou solí, žebříčkem, levandulí a rozmarýnem je úplné šílenství!

Lékaři mimo jiné tvrdí, že okamžité odstranění pupeční šňůry není ve skutečnosti vůbec zapotřebí. Nejlepší možností je počkat 5 minut, dokud krev v pupeční šňůře přestane pulzovat a následně na to oddělí placentu.

Nedoporučují však uchovávání placenty po dobu několika dní. Právě naopak, takto je dítě vystaveno riziku smrtelné infekci, protože v mrtvém tkáni placenty se nacházejí patogenní organismy.

V Ashtonová případě však naštěstí vše dopadlo dobře. Matka s pocitem vítězství tvrdí, že už v šestý den chlapečkova života se pupeční šňůra kompletně vysušila a rozpadla.

Ta část, která byla stále připojena k pupku sama odpadla na devátý den od porodu. „Říká se, že není třeba opravovat to, co nebylo poškozené. A právě to je důvod, proč by se pupeční šňůra neměla stříhat, „sdílí své poznatky Vanessa.

Později si manželé naplánovali pohřbít placentu jejich synka. Koneckonců můžeme být rádi, že vše mělo šťastný konec a děťátko se nenakazili žádnou nebezpečnou infekcí.

ZDROJ:CHILLIN