Dosud se věřilo, že příležitostná konzumace alkoholu, jako je sklenka vína k večeři, může mít pozitivní vliv na naše zdraví. Nedávný výzkum však ukazuje, že i malé množství alkoholu má vážné následky.
Mozek
Pití alkoholu způsobuje snížení aktivity neuronů, což má za následek: povrchní emocionalitu, nedostatečnou kontrolu nad chováním a poruchami paměti. Z dlouhodobého hlediska zanechává nadměrná konzumace alkoholu trvalé poškození psychiky, což se projevuje různými typy emočních poruch, např. Vymizením vyšších pocitů. Podle vědců z edinburského spánkového centra narušuje pití alkoholu před spaním (i čas od času) rytmus spánku, což vede k problémům v každodenním fungování.
Oběhový systém
Pití alkoholu má negativní vliv na kardiovaskulární systém a přispívá k různým zdravotním stavům, jako je vysoký krevní tlak, srdeční arytmie a fibrilace síní. Specialisté z Australian Baker IDI Heart and Diabetes Institute provedli studie, které ukazují, že i malé množství alkoholu může vést k fibrilaci síní, arytmiím a smrtícímu překrvení a krevním sraženinám.
Pokračování na další straně
xx_xxNádory
Pravidelné pití alkoholu zvyšuje riziko rakoviny. WHO varuje před katastrofickými účinky pití vysoce alkoholických nápojů na vznik rakoviny jater, krku, tlustého střeva, konečníku, prostaty, prsu, úst a jícnu. I dva nápoje denně zvyšují pravděpodobnost, že naše tělo bude napadeno rakovinou.
Zažívací ústrojí
Alkoholické nápoje mohou přispívat k problémům s trávením. Pravidelná konzumace vysoce procentních nápojů způsobuje zažívací potíže, průjem, gastritidu a vředy. Existují také vážnější gastrointestinální důsledky konzumace alkoholu. Patří mezi ně: rakovina pankreatu, ztučnění jater a cirhóza.
Sex
Alkohol může ztěžovat otěhotnění a je také spojován s malformacemi plodu. Těhotná žena také produkuje FAS, fetální alkoholový syndrom, který zhoršuje fungování dítěte po zbytek života.
Zdroj:o2pl