Dokonalá paměť zlehčuje život, zejména během studia. Každý nesnáší ten pocit, když si nedokáže zapamatovat to, co se naučil – naše paměť občas vynechává.Zapomínáme navíc na důležité svátky, události, nepamatujeme si příjmení, nebo například, jdeme na nákup a zapomeneme koupit to nejdůležitější.

Podle názoru odborníků není zapomínání až tak strašné! Samozřejmě, že nemyslíme Alzheimerovu chorobu v pokročilém stadiu, řeč je o přirozeném procesu mozku, díky kterému jsme večer … chytřejší!

Pokarčování na další straně

xx_xx

K tomuto závěru dospěli výzkumníci z Neuron Journal. Výzkumy, které provedli profesoři z Univerzity v Torontu, prokázaly, že vysoká inteligence nemá nic společného s vysokou inteligencí!  Navíc Zapomínání maličkostí a detailů má klíčový význam pro práci mozku.

Podle některých odborníků, mozek funguje efektivněji, když „zahodí“ detaily soustředí se na události z větší perspektivy. Hippocampus, který odpovídá za paměť, si sám vybírá, co se vyplatí si zapamatovat a na co bychom naopak neměli plýtvat energií.

Mozek si například nemusí zapamatovat jméno osoby, která nás kdysi zradila. Důležité je to, že si okamžitě vzpomeneme, že je to nebezpečná osoba a musíme se mít na pozoru.

V tomto případě se lidský mozek ničím neliší od toho zvířecího – jeho hlavním úkolem je také zachovat bezpečí a přetrvat …

Navíc  mozek musí rozhodnout, co je důležité a co můžeme klidně přeskočit,  protože pokud si zapamatuje i podrobnosti, nejsme schopni se rozhodovat a podívat na problémy z větší perspektivy.

Když příště na něco zapomenete, nebojte se! Váš mozek jen intenzivně pracuje

Znáte někoho, kdo stále na něco zapomene? Sdílejte tento článek. Ať ví o tom, že je výjimečný!

ZDROJ: brightside.me