1. Vaření v nepřítomnosti elektřiny
V případě výpadku proudu jsou velmi užitečné kempingové vařiče plynové nebo benzínové. Pokud žádný z nich nemáte, ohřejete konkrétní pokrm v kastrolu se svíčkami. Stejným způsobem můžete vařit vodu v konvici.
2. Osvětlení
Svítidlo je také dobré vyrobit sami. Vybavte se LED žárovkami na baterie. Umístěte na ně velkou láhev nebo džbán naplněný vodou. Budete překvapeni, kolik světla to může dát
K osvětlení interiéru domu dobře poslouží i osvětlení vánočního stromku napájené bateriemi
3. Potravinová bezpečnost
Pokud vám v zimě dojde elektřina, dejte trvanlivé potraviny na balkon nebo je uskladněte na dvoře. Pokud vás během teplejších měsíců zastihne neúspěch, zkuste zpracovat potraviny, kterým hrozí zkažení. Hledejte také chladné místo v domě (např. sklep, sklad) a přesuňte tam část potravin.
4. Rychlé nabíjení
V autě můžete nabíjet telefony a powerbanky. Nezapomeňte také omezit pohyb auta během výpadku proudu. Vypnutí osvětlení a semaforů zvyšuje pravděpodobnost kolize na silnici.
5. Žádná elektřina znamená žádné topení
Potřebujete-li vytopit místnost, dům na pozemku nebo karavan, můžete k tomuto účelu využít svépomocí vyrobená kamna. Stačí jeden nebo dva terakotové hrnce, ohřívače na čajové svíčky a jako základ pánev nebo muffinová pánev.
Položte na žáruvzdorný talíř, pánev nebo pekáč, čajové svíčky. Zapalte je a položte na ně obrácený hrnec. Čajové svíčky zahřejí hrnec a hrnec a vytvoří zdroj tepla, který vydrží několik hodin.