Na trhu je k dostání celá řada výrobků, které jsou nutričně nevyvážené, plné konzervantů a cukrů. Tyto produkty jsou v mnoha případech lahodící chuťovým pohárkům, avšak jsou i velmi nezdravé. Zejména pak pro děti, které mohou cíleně po rodičích vyžadovat nejen sladké pokrmy, ale i nápoje. Cukry jsou ale vysoce návykové. Zaměřme se konkrétně na nápoje. Dětské džusy se mohou tvářit z počátku prospěšně, ale ve skutečnosti nejsou nikterak pro dítě dobré.

Pokračování na další straně

xx_xx
  • Ovocné dětské džusy z obchodu by neměly konzumovat děti mladší 6 měsíců. Výjimku mohou tvořit situace, kdy váš potomek má například zácpu.
  • Kupované džusy nemají pro děti od 6 měsíců do 6 let věku žádnou nutriční hodnotu. Preferovat by měli rodiče hlavně konzumaci čerstvého ovoce, které dětem dodá vitamíny a vlákninu.
  • Pakliže dětem dovolíte pít kupované krabicové džusy, omezte jejich konzumaci na minimum. U dětí od 1 roku do 6 let povolte maximálně 120 až 180 mililitrů za den a 240 mililitrů až 350 ml u dětí nad sedm let věku.

Džusy, které neprošly pasterizací mohou podléhat časněji zkáze než ty pasterizované. Také do krabičky s dětským džusem nevidíte a nemůžete zkontrolovat, zda náhodou již nápoj není plesnivý. Proto se těchto produktů úplně vyvarujte.

Častá konzumace sladkých džusů může rovněž u dětí způsobovat stejně jako sladkosti, zvýšenou tvorbu kazů. To je velký problém hlavně v případě, že se jedná o chrup trvalý. Zajímejte se tedy o to, co vaše děti pijí. Tento problém nezpůsobují jen džusy, ale i jiné sladké limonády, jak sycené, tak nesycené.

Zdroj.Irecept