Používáte houbičky na mytí? Doufáme, že je pravidelně měníte, protože jinak se vystavujete velkému nebezpečí. Samotní lékaři a odborníci na hygienu varují před touto chybou, které se dopouští čím dál více lidí. Pokud tedy máte ve sprše nebo vaně měsíc starou houbičku, rychle ji vyhoďte do koše.

Pokračování na další straně…

xx_xx


Lékaři varují, že syntetické houby mají také své nevýhody.

Koupelové houby jsou v podstatě obrovským shlukem bakterií. Sprchové houby jsou běžné v koupelnách mnoha domácností. Odborníci ovšem varují, že tyto pomůcky, které se mohou zdát na první pohled nevinné, jsou skutečné bakteriální bomby.

Pokračování na další straně…

xx_xx

Obsahují mrtvé buňky
Podle dermatologa mohou syntetické houby způsobit více škody než užitku. Houby jsou často uchovávány drženy ve vaně nebo ve sprše a na místech s vysokou vlhkostí, což usnadňuje růst houby na fungální a bakteriální kulturu. Kromě toho mohou mrtvé buňky, které jste naposled umyli, zůstat v záhybech houby. I přesto, že houba čistě vypadá, rozhodně čistá není. Bakterie tyto záhyby milují, takže při příštím mytí je snadno dostanete k sobě zpět, a to určitě nechcete.

Pokračování na další straně…

xx_xx

Přírodní houby do koupele
Přírodní a organické houby jsou lepší možností než syntetické. Jsou totiž účinnější při ochraně před bakteriemi. Nejlepší způsob, jak udržet přírodní houbu čistou, je nechat je uschnout ve sprše na chladném a suchém místě. Doporučuje se také měnit je jednou měsíčně za novou. Přírodní houby také neobsahují nebezpečné chemikálie. Jsou hypoalergenní, protože obsahují enzymy, které odstraňují pachy, plísně, bakterie a také obsahují přírodní minerály prospěšné pro pokožku.

Zdroj:prosvet