Matematické příklady se staly na internetu a sociálních sítích hitem. Lidé si na chvíli potrápí své mozkové závity a v konečném důsledku je vědecky dokázáno, že vyřešením těžkého matematického příkladu se do těla člověka vylučují endorfiny štěstí. Chcete být i vy šťastný? Pusťte se do řešení tohoto příkladu.

David Wolfe na internet nedávno publikoval příklad, kterých mnohých potrápil. Příklad se zdá být na první pohled pouze jako pochybná rovnice, ovšem opak je pravdou. V příkladu je však háček. Má dvě řešení … Přijdete alespoň na jedno?

Před zahájením počítání příkladu se vybavte pořádnou dávkou trpělivosti. Doporučujeme vzít si i tužku a papír. Držíme palce!

Řešení najdete na druhé stránce článku..

xx_xx
První řešení: Většina lidí začíná tím, že spočítá číslice 1 a 4, čímž dostane výsledek 5. Následně pokračujte tím, že přičtete k výsledku 5 další součet a to 5 plus 2, čili spočítáme 7 plus 5, čímž dostaneme výsledek 12. Následně pokračujte stejným vzorcem. To znamená, že 3 plus 6, čímž dostane 9 už k novému výsledku 12. Celkový výpočet je tedy 21. V posledním kroku pokračujeme tak jako dosud. Spočítejte 8 plus 11, dostanete číslo 18, které následně spočítáte k číslici 21. Řešení matematického příkladu je 40.

Druhé řešení: Druhý postup spočívá v násobení a stejně jako v prvním případě v sčítání. Začít můžeme stejně 1 plus 4, čímž dostaneme výsledek 5. Někteří možná začnou tím, že si to přemění do jednoduchého příkladu s násobením. 1 + (4 x 1). Tímto vzorcem pokračujeme dále 2+ (2 × 5).

Dostaneme výsledek 12. Pokračujeme tak jako dosud. 3 + (3 × 6), výsledek je 21. Posledním krokem zůstává spočítat 8 + (8 × 11). Zde se nám výsledky liší. Celkové řešení příkladu je 96.

Podařilo se vám příklad vyřešit správně?