Několiknměsíční dívce stačila chvíle nepozornosti k tomu, aby začala tvrdý boj o život. Její matka nevěděla, odkud pocházejí rušivé příznaky u dítěte. Brzy poté si všimla, že na dálkovém ovládání televizoru chybí jedna baterie. Tento příběh by měl být varováním pro každého rodiče.

Rychle se zjistilo, že dívka spolkla baterii. Lékaři udělali, co mohli, aby ji zachránili. Bohužel to nefungovalo. Nyní maminka Resse vyzývá k opatrnosti.

Pokračování na další straně

xx_xx

Dívka spolkla baterii z dálkového ovladače


Celý incident se odehrál v říjnu 2020 ve státě Texas v USA. Trista Hamsmith nevěděla, proč se její holčička najednou začala cítit divně. Zdálo se, že trpí chřipkou, a tak se moje matka rozhodla navštívit lékaře. Pediatr předepsal léky na nachlazení a řekl jí, aby odpočívala. Brzy poté si však moje matka všimla, že v dálkovém ovládání televizoru není baterie.

„Moje dcera podstoupila rentgen, který potvrdil, že baterie byla spolknuta.“ Takže došlo k urgentní operaci, která by to odstranila, “ řekla Trista v rozhovoru pro NBC Today.

Pouhé vyjmutí baterie nepomohlo. Položka se rozložila v dívčině břiše a způsobila mnoho vnitřních zranění. Látky v baterii perforovaly průdušnici a byla zde vytvořena píštěl.

„Baterie uvnitř se začala rozpadat a hořet.“ Polykání knoflíkových baterií je mnohem častější, než si lidé uvědomují […] Ve spálené průdušnici a jícnu se vytvořila díra, kterou se vzduch dostával tam, kam neměl. Totéž platilo o jídle a pití, “ vysvětlila Reeseina matka.

Přes další operaci a snahu lékařů nebylo dítě zachráněno. Zoufalá matka se rozhodla, že bude tento příběh sdílet s ostatními rodiči, aby nikdo nikdy neudělal takovou chybu.

„Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom předali tyto informace rodičům a vyvinuli tlak na průmysl, aby provedl změny na ochranu dětí,“ prosila rozrušená matka Reese.

Tragický příběh komentoval také odborník:

„Takové situace by pro dítě mohly být katastrofální.“ To může vyžadovat chirurgický zákrok a podávání sondou. Nejnebezpečnější knoflíkové baterie jsou obvykle ty, které mají velikost asi pět prstenů. To jsou ty, které by se podle mého názoru neměly vyrábět “ – vysvětlil Dr. Emily Durkin, lékařská ředitelka dětské chirurgie v dětské nemocnici Helen DeVos.

ZDROJ: NEWSNER, FACEBOOK / PRAY FOR REESE HAMSMITH