O pozitivních účincích česneku na lidský organismus ví už dokonce i školák. Ale ne všichni majitelé epifytických orchidejí vědí, že tato cibulovitá rostlina může mít velmi pozitivní vliv na růst jejich zelených miláčků.

Zejména česnek stimuluje kvetení orchidejí phalaenopsis

Abyste dosáhli tohoto efektu, poradí naše redakce vám, milým čtenářům, jak připravit speciální směs česneku, vody a kyseliny jantarové.

Poslední položka pomůže stimulovat proces zakořenění rostliny, zvýší její odolnost vůči škůdcům a dalším nepříznivým faktorům. Pokud je vše provedeno správně, měl by se do 14 dnů objevit nový výhonek.

Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý moment − kyselina jantarová se rozpouští v horké vodě. Teprve po úplném zchladnutí kapaliny se přidá rozdrcený česnek.

Důležité je také pochopit, že obyčejnou česnekovou vodu pro zálivku orchidejí můžeme skladovat poměrně dlouho, ale s přídavkem kyseliny jantarové budete muset tento výluh použít během následujících tří dnů.

Jak pečovat o orchideje v květináči

POTŘEBUJETE

  • 1 l vody
  • 3 stroužky česneku
  • sklenici
  • 1 tabletu kyseliny jantarové

Postup najdete na druhé stránce příspěvku...

xx_xx

Postup a příprava

Rozpusťte kyselinu jantarovou v horké vodě.

Pomocí nože nebo lisu na česnek rozmělněte česnek. Až vychladne roztok, přidejte česnekovou drť.

Dejte roztok do sklenice a nechte louhovat 24 hodin.

Než začnete orchideje zalévat, je třeba česnekovou vodu přecedit přes síto. Poté je nutné získanou kapalinu zředit vodou odstátou v kbelíku a rostlinu zalévat metodou částečného ponoření. Tato metoda by se měla střídat s pravidelným zavlažováním, ale ne častěji než jednou za měsíc.

Podívejte se na toto video, kde uvidíte mistrovskou třídu v přípravě česnekové vody.

A jak se staráte o své orchideje vy? Možná máte triky, které pomáhají prodloužit dobu květu rostliny. Sdílejte je!