Chemik s dlouholetými zkušenostmi s rizikovými vysoce toxickými a radioaktivními látkami, Ing. Miloš Košíře, tvrdí: „Žiji na sídlišti v paneláku a překvapuje mě, jak málo lidé větrají. Někteří jsou doslova hermeticky uzavření. „Slova odborníka jsou tedy jasné:“ Nebojte se čerstvého vzduchu! „

„Čerstvý vzduch v kombinaci s pohybem a pobytem venku na slunci dělají zázraky. Hýbejte se a užívejte si sluníčko. Vždyť už staletí se říká, kde nechodí slunce, chodí lékař. I když jste doma, otevřete si okna, nebojte se, virus na vás „neskočí“. Samozřejmě, obrovskou výhodu mají ti, kteří mají rodinný dům, terasu nebo vhodný balkon. Zcela ideální jsou nyní práce v zahradě a kolem chaty, chalupy. Zde je rodina dostatečně izolována od vnějšího okolí.

Pokračování na další straně

xx_xx

Větrat třeba!

Ovzduší, ve kterém se nacházíme, se časem stává potenciálně rizikovým ze dvou úhlů pohledu. Zaprvé je to fakt, že v místnostech se při větším počtu osob může zvyšovat četnost virulentních částic, tedy virů. Vždy platí, že v prostředí má převládat co nejnižší počet částic, a to platí pro chemické a radioaktivní látky pro mikroorganismy. Takže třeba pravidelně větrat. Větrání provádíme v závislosti na počtu osob v místnosti.

Dalším důležitým faktem je, že v nedostatečně větraných místnostech se hromadí oxid uhličitý. Oxid uhličitý je plyn, který vydechujeme az ovzduší se pro své tělo snažíme získat kyslík. Jak působí oxid uhličitý? Tento plyn se nachází běžně v prostředí na úrovni 300 ppm (což je vyjádření pro objemovou koncentraci plynu v ovzduší). Během pobytu ve špatně větrané místnosti se jeho koncentrace postupně zvyšuje, přičemž už koncentrace vyšší než 900 ppm začíná způsobovat únavu, vyvolává malátnost a při dlouhodobém pobytu i bolesti hlavy, případně nechutenství.

Pokračování na další straně

xx_xx

Kyslík je základ

Slabé, nekvalitní a nedostatečné dýchání neprospívá našemu imunitnímu systému. Proč? Jednoduše proto, že když chceme, aby to vše v našem těle fungovalo, tak tělu a všem buňkám musíme dodat to, co jim patří. Dýcháme slabě, mělce, ve stresu, bázlivě, takže naše tělo a imunitní systém dostává málo potřebného kyslíku a energie. Kyslík nestačí podávat už jen v závěrečné fázi – napojení na plicní ventilátor – ale vždy, když jsme ještě zdraví. Ani motor nepodá dobrý výkon, pokud nebude mít dobrý příkon kyslíku, „uzavírá odborník.

Zdroj:novycas.sk