Tak jako při všem, i při pěstování rajčat platí, že je to velmi jednoduché, pokud znáte ty správné triky. Uvidíte, jak se jim bude dařit, když jim připravíte co nejlepší podmínky.

1. Při přesazování sazenic do řad přidejte do každé jámy hrst dřevního popela a hrst úrodné půdy. Potom rozprostřete popel po celém pozemku a přidejte kolem každého keříčku úrodnou půdu.

2. Optimální vzdálenost mezi rostlinami je 60 cm.

3. Důkladné zavlažování je třeba pouze během prvního týdne po výsadbě, aby se plodiny dobře zakořenily. Pak už je vydatná zálivka spíše na škodu, protože způsobuje příliš velký vegetativní růst, ale brzdí rozvoj květů. Zalévání navíc neumožňuje keřem rozvíjet hluboké kořeny.4. Hnojení rajčat by mělo začít až když se vytvářejí plody.

Pokračování na další straně

xx_xx

5. Ze začátku odstraňujte všechny sekundární výhonky a nechte jen 2 hlavní. Pokud je rostlina silná, můžete nechat 1 – 2 nové, dokud se neobjeví první květy.6. Průběžně odstraňujte staré, zažloutlé listy, nebo i ty, které jsou pokryty skvrnami. Takové listy jsou totiž živnou půdou pro vývoj různých nemocí, které pak napadnou celou rostlinu.

7. Když rostlina kvete, doporučuje se postříkat stimulátorem růstu. A aby se zajistilo opylení, třeba potřást jemně keře rukama.

8. Rajčata je nezbytné polévat vždy jen ke kořenům a ne na listy. Jinak stůňou.

9. V polovině července odstraňte všechny výhonky, na nichž se neobjevily květiny.

10. Když začnou dozrávat první plody, odstraňte všechny listy, které jsou na spodku a dotýkají se hlíny – dokonce i ty zdravé.


Zdroj: retete-usoare.info